Červenec 2010

Bleskovka 2

29. července 2010 v 22:18 | Naty |  Spřátelené ranče
Tak tady máte KONEČNĚ bleskovku :D je úplně na stejný způsob akorát jiní koníci ;), poznáte kteří koníci to jsou (Plemeno) a jak se u nás jmenují?? Odpovídejte do komentů, jsou moderované...:) PS: Hodně jednoduché :D, na tomto webu ještě  nejsou všichni koníci, ale můžete se podívat sem, na starý web ;)

1.

2.


Tak pište do komentů, tentokrát to nikdo neopíše a nebudou hádky ;). Také si nezapomeňte přečíst dny na ranči níže ↓↓ :)

29.7.

29. července 2010 v 22:05 | Naty |  Dny na ranči
Ahoj :)

tak Vám teda napíšu dny na ranči ;)

Dneska jsme měli den jako každý jiný- nejdříve vstát, nasnídat nakrmit koně a jede se na vyjížďku se zakázníky..=). Až se koně odsedlají jde se na oběd a potom buď ke koním(čistit nebo kydat hnůj) a nebo nějaký ten odpočinek..;D. Asi kolem druhé hodiny k nám ale přišla holčička, ještě nebyla moc velká, že by si chtěla zajezdit na koni- což obvykle u nás není problém, jenomže tvrdila že umí perfektně jezdit a chce toho nejlepšího koně. Sára si to ale potřebovala alespoň trochu ověřit, tak ji dala velmi spolehlivou klisnu-Vločku. Vyjelo se tedy na jízdárnu. Ta holčička(jménem Klára) byla na jízdárně spolu se dvěmi dalšími dětmi :). Zprvu všechno bylo v pořádku, jenomže Sára potvrdila to, že Klára opravdu jezdit neumí...zato dvě další děti jezdit uměly a to hodně dobře. Už byl pomalu konec hodiny, tak jim Sára navrhla jestli nechtějí cválat, na to samozřejmě kývly..;) Klára tedy počkala ve středu jízdárny. Začaly tedy cválat když v tom Klára zřejmě omylem pobídla Vločku ta nečekaně naklusala a začala cválat za dětmi. Klára to nečekala a hned při prvním cvalovém skoku sklouzla "elegantně" ze sedla. Sára běžela za ní. Klára brečela a odmítala se znovu posadit do sedla, i když se ji nic nestalo. Vločka pak ihned přešla do kroku a byla úplně v klidu.Sára vzala Vločku a všichni raději tuto lekci ukončili, stejně byla už u konce ;)

Tak to bude pro dnešek všechno, docela hororový den, není to napsaný jak knížka, ale aspoň něco..;D. Zítra odjíždíme pryč a vrátim se až v neděli, články no ehm xD jsem nepřednastavila :/ Ale dám sem tu bleskovku KONEČNĚ se zakrýtými komenty ;D

Tak se mějte a PP =)

Zpátky...♥

26. července 2010 v 17:42 | Naty |  Dny na ranči
Zdravím! Vážně se chci omluvit že sem teď vůbec nic nenapsala, ale znáte to, jsou prázdniny, hezké počasí a komu by se chtělo sedět doma u PC :/ takže mne omluvte, teď se zlepším, ale asi nebudou články každý den, pokusím se alespoň obden abych vám to vynahradila ;)

Teď už ale k tomu, že jsem zpátky doma z Favor, o kterých sem Vám tady asi celý týden básnila..:D Bylo to tam super, zábava a hlavně celý týden u koní! Co víc si přát ;D Můj oblíbený kůň byla krásná Starokladrubská klisna jménem Saboca..:)♥ Byla vedoucí kůň, takže jsem ztrávila většinu času jako první,ale vůbec mi to nevadilo x). Každý den jsme byli alespoň 1,5 hod. na jízdárně, což bylo sice vyčerpávající ale úžasné...♥ na konci byla akademie na které jsem ještě s jednou kámoškou upletla Saboce copánky a musím říct, že jí opravdu slušely x) Sebou sem si přivezla spoustu zážitků a hlavně fotek :)

Tenhle článek neni věnovát dnům na ranči, ty budou nejspíše zítra ;) a zjistila jsem že u bleskovky se mi nepodařilo komenty skrýt :/ ale další článek udělám novou bleskovku, aby nevznikly hádky :)

PP a pište komentíky :*

Málem bych zapoměla, musím Vám sem dát fotku se Sabocou, takže zde↓↓ snad se líbí..:)♥

Saboca

Bleskovka

12. července 2010 v 8:00 | Naty
Tak a tady máte bleskovku, poznáte kteří koníci to jsou (Plemeno) a jak se u nás jmenují?? Odpovídejte do komentů, jsou moderované...:) PS: Hodně jednoduché :D, na tomto webu ještě  nejsou všichni koníci, ale můžete se podívat sem, na starý web ;)

1.
Klisna grošáka


2.

Hannoverský hřebec

A jede se!

11. července 2010 v 8:00 | Naty |  Dny na ranči

 Ahojky všichni ;)

Tak touhle dobou už nejspíše jedeme s Koníkem na náš Tábor :) , tak snad se nám tam bude líbit =). Na ranči se chodí plavit, jezdit a hlavně trénovat, dneska odvede Sára a Filip do výběhů všechny koně kromě poníků, ti zůstanou ve stájích :)

Je strašné horko! Všichni by byli už rádi, kdyby pršelo, tráva je totiž už dost suchá :/, a hrozí že seno může horkem vzplanout :/

Tak to je pro dnešek všechno, pp =)

Favory!!

6. července 2010 v 20:56 | Naty |  Něco o mně
Jak už určitě víte, jedu s "Koňoušem" v neděli na ranč Favory :) tak mě napadlo, že bych Vám mohla napsat jejich webovky a třeba pár informací...:)
Takže pokud se chcete podívat na jejich web, tak tady: www.favory.cz --> je zde mnoho zajímavých informací a krásných fotek ;)
Tak a teď Vám napíšu něco o Kladrubském koni, na kterém budu celý týden jezdit =):

Historie
Počátky plemene sahají do 16. století, do období Habsburské monarchie. Jeho předci byli španělští a staroitalští koně. V roce 1579 byl založen dvorní hřebčín císařem Rudolfem II. a stal se centrem chovu kladrubských koní. Starokladrubští bělouši jsou dodnes chováni v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Kladrubský kůň byl prohlášen za českou národní památku.

Povaha
Kladrubští koně jsou přátelští, ochotní a pracovití. Jsou laskaví, učenliví a energičtí. Jsou také vytrvalí a dobře ovladatelní.

Konstituce
Hlava je výrazně klabonosá, krk je svalnatý a klenutý. Lopatky jsou strmé a hrudník hluboký. Hřbet je delší a pevný, záď kulatá, svalnatá a poměrně vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou silné s dobrými klouby a bez rousů. Kopyta jsou tvrdá.
Srst je bílá nebo černá, ale začínají se objevovat i ryzáci. V kohoutku mají průměrně 165 - 170 cm.

Využití
Kladrubští koně byli původně kočároví koně. Dnes se využívají při přehlídkách a tradičně střežení kladrubských běloušů veze startéra Velké Pardubické na start. Jsou také vyhledávaní koně do vozatajských závodů. Křížením s jinými teplokrevníky vznikají výborní jezdečtí koně s drezúrním nadáním.¨


Tak a teď několik krásných fotek =)


Můžete si všimnou, jak mají zajímavě tvarovanou hlavu--> klabonos :)
kladrubák


Ve spřežení:

spřežení

Favory

↑↑  Fotky Kladrubáčků z Favor ;*

Můj názor:
"Mě osobně se Kladrubáci začínají velice líbit =) Možná je mnoho líbí odsuzuje-->kvůli jinému tvaru hlavy, ale to mi připadá právě hodně zajímavé, jenom si vemte, že je to naše "národní památka" ;). Pro mě je to velice zajímavé a elegantní plemeno, proto mi bude veliké potěšení, strávit ježděním a staráním o toto plemeno celý týden ;D "

Ani nevíte, jak se tam těším! Prostě to tam bude super! Určitě ;D Kdo nechce, nemusí to číst, ale je to hodně zajímavé ;)

Plán na prázdky

4. července 2010 v 22:18 | Naty |  Dny na ranči
Tak a tady máte plán na prázdniny, abyste věděli kdy budu a kdy nebudu mít čas...x)

ČERVENEC

1.7.-10.7. --> volno :)

11.7.- 18.7. --> Tábor s "Koňouchem" :D

19.7.- 25.7. --> nejspíše volno :)

26.7.- 30.7. --> jedu pryč :P

SRPEN

3.8.- 7.8.--> ??? ještě nevím

19.8.- 29.8.--> Chorvatsko :)

Ostatní dny v srpnu si nejsem jistá, ještě uvidím..:) zeleně jsou termíny, kdy mám čas :P

:/ škoda..

1. července 2010 v 19:13 | Naty |  Dny na ranči
Ahojky

Promiňte ale jsem hodně naštvaná!!! Hádejte kvůli čemu?! Vysvědčení! Slibovala jsem sice fotečky, ale to sem si ještě myslela, že dostanu za výzo foťák. Jenomže výzo dopadlo jinak než sem čekala, hůř. Nebylo sice špatné, ale foťák nebude!! :'( :'( Já sem uplně naštvaná!!!!! Takže mě ohledně fotek prosím omluvte, určitě budou, ale později :/. Za výzo si ale koupím nějakého SCH :).

Na ranči je teď chaos...děti si objednávají v jednom kuse vyjížďky, zejména na ponících, takže moc nestíháme...k tomu všemu je strašné vedro! No snad se trošičku ochladí, koníkům to vyhovuje víc :)

Dneska mi volala Koník, má se tam prý hezky a moře je teplé :). Ale to nejdůležitější- Jezdí tam na koních! Já ji to tááák moc závidim :P :D. Už tam jela dvakrát a nabídli ji i dokonce výpomoc! Ta se vážně má---> závist :D. No tak tohle je zajímavost pro společná SRka...:)

No tak se mějte hezky, a pište komentíky :P. Myslím že nikdo nezapoměl že jsou konečně PRÁZDNINY!!!!!! JUCHŮ!! :D :D další článek jim bude věnován ;)
PP :*